Menu Zavřeno

Věděli jste, že 99 % dětí se rodí s naprosto zdravýma nohama a s přibývajícím věkem se počet vad nohou zvyšuje? Dokonce asi jedna třetina prvňáčků přichází do školy s nohama různě poškozenýma v důsledku nošení nesprávné obuvi. K deformaci nohou dochází především nošením obuvi, která dobře nepadne – je buď příliš krátká, špičatá nebo úzká. Nicméně ani příliš široká bota není ta správná volba pro vaše děti. Noha zde klouže ke špičce a způsobuje vážné požkození nohy. Mezi další negativní faktory patří například přetěžování nohou, chůze naboso po tvrdých a rovných podlahách, nadměrná tělesná hmotnost, ale také nedostatek pohybu.

Volba obuvi:

  1. vybírejte obuv, která dobře padne do délky i do šířky a nezapoměňte na nadměrek 10 – 15 mm,
  2. dětská obuv by měla mít prostornou kulatou špičku a dostatečně tuhý opatek,
  3. upřednostňujte kotníčkový střih šněrovací nebo s páskem na suchý zip,
  4. dětská noha velmi rychle roste, nezapomínejte proto na měření nohy a nošené obuvi,
  5. nové boty kupujte včas, když je zapotřebí. V souladu s růstem nohou platí, že čím menší dítě, tím více párů za rok,
  6. nezapomeňte, že dětská noha se vyvíjí, její kosti jsou měkké a případné nedodržení základních zásad může mít za následek doživotní poškození nohy dítěte,
  7. mějte vždy na paměti, že obuv není jen módním doplňkem oblečení Vašeho dítěte, ale slouží hlavně jako podpůrný a stabilizující element zdravého vývoje jeho nohou.

Díky svému anatomickému tvaru a způsobu výroby poskytuje dětská obuv Ciciban patřičnou flexibilitu, ochranu, pohodlí a stabilitu nohou vašeho dítěte.